Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Raniżowskiej z siedzibą w Porębach Wolskich

Wycieczka do Lublina

Utworzono dnia 09.06.2022

W dniu 8 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka do Lublina. Celem tej wycieczki była integracja uczestników, promowanie zdrowych i wolnych od nałogów form wypoczynku oraz rozbudzanie ciekawości, poznawanie nowych miejsc i zachęcanie do wycieczek w przyszłości.

Lublin to miasto położone na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą, nieopodal granicy krain historycznych: Małopolski i Rusi Czerwonej. W I Rzeczypospolitej był ważnym ośrodkiem administracyjnym, handlowym i kulturalnym. Przewodnik PTTK nie tylko oprowadził nas po ciekawych i historycznych miejscach pokazując najważniejsze zabytki ale opowiedział nam o Lublinie, jego historii i mieszkańcach. Zobaczyliśmy m.in. Zamek Lubelski; Donżon – jedną z najstarszych budowli na Lubelszczyźnie (XIII wiek), znajdującą się na dziedzińcu Zamku; Bramę Grodzką; Bramę Krakowską;Trybunał Koronny; Archikatedrę Lubelską;

Takie wyjazdy jak ten są nie tylko rozrywką dla naszych uczestników ale także ukazują im jak można pożytecznie spędzić czas. Ponadto dzięki wyjazdom organizowanym przez ŚDS poznają miejsca, których sami nie mieliby możliwości zobaczyć.

Ten dzień dostarczył wielu pozytywnych doznań i przeżyć wartych zapamiętania.

 

Wycieczka do Lublina

Utworzono dnia 11.06.2022, 00:29

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny