Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Raniżowskiej z siedzibą w Porębach Wolskich

Spotkanie z policjantami

Utworzono dnia 29.04.2022


28 kwietnia w naszym ŚDS odbyło się spotkanie z Policjantami z Komendy Powiatowej w Kolbuszowej.

Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, ponadto podkreślono, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Policjanci uświadomili uczestników, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w ośrodku i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

Przypomnieli również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi ludźmi, szczególnie przestrzegli przed telefonami z podejrzanymi ofertami, czy ,,metodą na wnuczka”. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjantów. Po spotkaniu uczestnicy długo rozmawiali na wyżej wymienione tematy,

Spotkanie z Policjantami w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczestników.

Spotkanie z policjantami

Utworzono dnia 29.04.2022, 09:48

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny