XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego, Tarnobrzeg 2017

 

IMG 6635

14 września 2017 r. do Tarnobrzega zjechali się uczestnicy środowiskowych domów samopomocy z Podkarpacia, aby w XIII już Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego zaprezentować swój twórczy dorobek.

Organizatorem tego wydarzenia jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu, a wypełniły go występy sceniczne, prezentacje rękodzieła i prac plastycznych uczestników z ponad 40 placówek. Rozstrzygnięto również konkurs literacki, w którym trzecie miejsce przyznano naszemu uczestnikowi Kazimierzowi Dziobikowi.

Dekorację Przeglądu stanowiły czarne koty i czterolistne koniczyny, które w żartobliwy sposób nawiązywały do trzynastej edycji Przeglądu. Nowością był wspólny występ przedstawicieli 10 placówek mówiący trochę o szczęściu, trochę o pechu oraz o tym by się zdystansować i pokazać, że można wyjść ze strefy komfortu i przezwyciężyć bariery i trudności.

Nasz Dom zaprezentował przedstawienie pt. „W Książkowej Krainie”, mówiący o wartości książek i czytelnictwa w naszym życiu.

To wyjątkowe wydarzenie przyczynia się do tego by pomóc osobom niepełnosprawnym, chorującym psychicznie pokonywać swoją chorobę, wzbogacać osobowość oraz rozwijać talenty, poznawać i otwierać się na innych ludzi.