„IV Wakacyjne Spotkanie ze Sztuką” Baranów Sandomierski

 

IMG 6128

„IV Wakacyjne Spotkanie ze Sztuką” odbyło się 23 sierpnia 2017 r. na terenie Zespołu Zamkowo – Parkowego w Baranowie Sandomierskim, w którym już po raz kolejny wydelegowana grupa uczestników reprezentowała nasz Dom.

Spotkanie to miało na celu integrację osób niepełnosprawnych, rozwijanie ich zainteresowań literaturą, sztuką i historią oraz zapoznanie ich ze staropolskimi zwyczajami. Spotkanie rozpoczął występem uczestników ŚDS z Baranowa Sandomierskiego oraz młodzieży z zespołu tanecznego, którzy zaprezentowali zebranym tańce i stroje staropolskie. Kolejnym punktem spotkania była nauka polskiego tańca narodowego „Poloneza”. Tradycyjnie już odbył się plener malarski. W tym samym czasie na scenie swe umiejętności wokalne o tematyce staropolskiej prezentowali uczestnicy poszczególnych ŚDS-ów uczestniczących w spotkaniu.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu. Dziękujemy Organizatorom ŚDS w Baranowie Sandomierskim za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu.